Aktivity v okolí

Výlet na památnou horu Říp

Hora Říp je ikonický vrchol v Ústeckém kraji, který se stal symbolem českého původu a národní hrdosti. Její strmé svahy a výrazný tvar ji odlišují od okolní krajiny a přitahují návštěvníky z celého světa.

Přestože je Říp nádherným přírodním útvarem, je to především jeho kulturní a historický význam, který přitahuje pozornost. Hora Říp je totiž spjata s mnoha mýty a legendami, které se týkají samotného vzniku českého národa.

Jeden z nejznámějších mýtů hovoří o praotci Čechovi, který se zde prý usadil po dlouhé pouti sám a opuštěný. Podle legendy, kterou zaznamenal kronikář Kosmas, když Čech spatřil vrchol hory, rozhodl se zde založit své království. Následoval zde pramenící rituál, při kterém se Čech poklonil nebesům a přísahal věrnost zemi.

Hora Říp tak symbolizuje kořeny českého národa, jeho spojení s přírodou a touhu po svobodě. Právě proto je hoře Říp často spojována s významnými událostmi české historie a slouží jako místo setkávání a oslav.

Dnes můžete vystoupat na vrchol hory Říp a procházet se po okolních stezkách, které nabízejí nádherné výhledy na krajinu. Při vaší cestě se setkáte s památníkem praotce Čecha, který připomíná jeho legendární příběh a symboliku tohoto místa.

Pokud hledáte duchovní a historické zážitky, nezapomeňte navštívit horu Říp. Zde můžete vstoupit do světa mýtů a legend, které odhalují hluboké kořeny českého národa.

Hora Říp vévodí okolní rovině.
Hora Říp vévodí okolní rovině.
Přestože hora není nijak vysoká, nabízí krásné výhledy na okolní krajinu.
Přestože hora není nijak vysoká, nabízí krásné výhledy na okolní krajinu.
Cesta zabere na kole cca hodinu, pěšky by to byl celodenní výlet.
Cesta zabere na kole cca hodinu, pěšky by to byl celodenní výlet.

Město Litoměřice

Litoměřice jsou historickým a kultuně bohatým městem, které láká návštěvníky svou autentickou atmosférou a jedinečným šarmem.

Procházka po úzkých uličkách a okouzlujících náměstích vás přenese do minulých staletí. Malebné historické domy a nádherné památky odrážejí bohatou historii města. Litoměřice se pyšní mimořádně zachovalým historickým centrem, které vás okouzlí svou atmosférou.

V městě najdete také zajímavé kulturní instituce a galerie, které oživují dědictví a umění regionu. Pro milovníky historie a kultury je Litoměřice skvělým místem k objevování různých výstav, divadelních představení a koncertů.

Okolí města je obklopeno malebnou krajinou, která nabízí možnosti pro příjemné procházky a výlety. Z výšin se vám naskytne krásný výhled na okolní krajinu a řeku Labe, která protéká nedaleko města. Přírodní krása a klidná atmosféra poskytují příležitost k odpočinku a relaxaci.

Litoměřice jsou také místem, kde se můžete potěšit skvělým jídlem a pitím. Místní restaurace a kavárny nabízejí širokou škálu gastronomických zážitků, kde si můžete vychutnat tradiční českou kuchyni i mezinárodní speciality.

Z našeho kempu dojedete do Litoměřic na kole cca za hodinu. Pěšky Vám to zabere možná tři. Případně můžete využít hromadnou dopravu Ústeckého Kraje a jet do Litoměřic autobusem, který odjíždí z návsi v Lounkách několikrát denně.

Pohled na Litoměřice z protilehlého břehu řeky Labe
Pohled na Litoměřice z protilehlého břehu řeky Labe
Obzvlášť ve večerních hodinách je město Litoměřice doslova magické.
Obzvlášť ve večerních hodinách je město Litoměřice doslova magické.

Roudnice nad Labem

Roudnice nad Labem, malebné městečko zasazené do scenérie údolí Labe, je skrytým pokladem, který stojí za objevení. S fascinující historií a dech beroucím okolím nabízí Roudnice nad Labem ideální útočiště pro cestovatele hledající spojení kultury, přírody a klidu.

Přenesete se zpět v čase při procházce historickými ulicemi Roudnice nad Labem. Město září svým bohatým dědictvím, které se odráží v nádherně zachovalé architektuře s půvabnými budovami, které odrážejí různé architektonické styly napříč staletími. Ponořte se do atmosféry centra města, procházejte uličkami dlážděnými kostkami, obdivujte elegantní fasády a nasajte kouzlo přítomnosti.

Roudnice nad Labem také nabízí bohatou kulturní scénu. Město pořádá různé kulturní události, včetně výstav umění, hudebních festivalů, divadelních představení a místních trhů s řemesly. Ponořte se do místního uměleckého a kulturního dění a objevte kreativitu a talent místní komunity.

Vychutnejte si místní gastronomické lahůdky v restauracích a kavárnách. Ochutnejte vynikající českou kuchyni, vyzkoušejte tradiční pokrmy připravené s čerstvými místními ingrediencemi a dopřejte si skleničku vynikajícího regionálního vína. Dopřejte svým chuťovým pohárkům gastronomické dobrodružství a objevte chutě a vůně, které charakterizují Roudnici nad Labem.

Lobkowiczký zámek na břehu řeky v Roudnici nad Labem
Lobkowiczký zámek na břehu řeky v Roudnici nad Labem
Kratochvílova rozhledna umístěna na kopci v Roudnici nad Labem
Kratochvílova rozhledna umístěna na kopci v Roudnici nad Labem